Kutya Örökbefogadás: Útmutató a Családi Kutyaválasztáshoz

0
192
Kutya Örökbefogadás: Hogyan Válasszunk Kutyát Családunkhoz

Üdvözöljük a kutya örökbefogadás útmutatójában, amely segítséget nyújt a tökéletes négylábú társ kiválasztásához a családjának. Ahhoz, hogy családjának megfelelő kutyát válasszon, érdemes számba vennie a különböző kutyafajtákat és azok jellemzőit.

Ne feledje, hogy a kutya örökbefogadása hosszú távú döntés, és számos tényezőt figyelembe kell vennie a választás során. Ebben az útmutatóban segítséget nyújtunk Önnek a választáshoz és a kutya felkészítéséhez, hogy az új tag a családjában boldog és egészséges életet élhessen.

Fontos tudnivalók ebből a részből:

  • Miért fontos a kutya örökbefogadása?
  • Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a kutyát választásnál?
  • Bemutatjuk a legnépszerűbb kutyafajtákat

Miért válasszunk örökbefogadott kutyát?

Az örökbefogadásnak számos előnye van. Az első és legfontosabb, hogy az örökbefogadott kutyáknak otthona lehet, és egy megbízható család által szeretve és gondozva éreztethetik magukat. Az örökbefogadás során a költségek is alacsonyabbak, és az állatvédelmi szervezeteknél található kutyák számos olyan szolgáltatással rendelkeznek, mint az oltások, az állatorvosi vizsgálatok és az ivartalanítás vagy szterilizáció.

A kutya örökbefogadás menete elég egyszerű, és általában az állatvédelmi szervezetek weboldalán található. A menetrendnek azonban lehetnek különbségei az egyes állatmentő szervezetek szerint. A menetrendnek általában az a lényege, hogy megismerkedjünk a kutyával, és megállapítsuk, hogy az adott kutya megfelelő-e a család számára. Az örökbefogadási díj kifizetése után általában a kutya azonnal elvihető.

A kutyanevelés kiemelten fontos az örökbefogadott kutyák esetében. Ezek a kutyák az állatmenhelyeken rendszerint nem kaptak megfelelő gondoskodást, és emiatt lehetnek feszült, sérült vagy szorongó állapotban. A helyes kutyanevelés során azonban a kutya sikeresen rehabilitálható, és boldog életet élhet egy szerető család tagjaként.

Ezért nagyon fontos, hogy megfelelően tudjunk gondoskodni az örökbefogadott kutyákról. Az örökbefogadás nem csak az állatok életét menti meg, hanem sok esetben az emberek életét is gazdagítja, hiszen egy újabb családtagot nyerhetsz vele.

A kutya örökbefogadása nem csak azért jó dolog, mert megmentheted az állat életét, hanem azért is, mert az új családtagunk boldogságának részesei lehetünk.

Milyen kutyafajta illene a családhoz?

Nagyon fontos, hogy megtaláljuk a család és az új kutyánk számára a legmegfelelőbb fajtát. Ebben a részben bemutatom a legnépszerűbb kutyafajtákat és a jellemzőiket, amelyek segítenek megtalálni az ideális kutyát a családunk számára.

A kutya örökbefogadásának egyik legjobb eleme az, hogy közelebbről megismerhetjük az egyes fajtákat, és így könnyebben kiválaszthatjuk a család és a lakás számára legmegfelelőbbet.

Mielőtt kutyát örökbefogadnánk, érdemes átgondolni, hogy milyen életstílusunk van és milyen lakásban élünk. Ha például kisebb lakásban élünk, nem ajánlott olyan nagy testű és mozgásigényű kutyafajtát választani.

kutyafajta jellemzők

Kutyafajta Jellemzők Tanácsok a kutyatartáshoz
Labrador retriever Közepes testű, barátságos, aktív Közeli kapcsolatba kell kerülniük családjukkal, vagy máskülönben depresszióba eshetnek.
Bulldog Erős testű, barátságos, pihenős Figyeljünk az étrendjükre, mert hajlamosak az elhízásra.
Mopsz Kicsi testű, barátságos, éber Tartsuk szem előtt, hogy hajlamosak az egészségügyi problémákra, mint például az allergiára.

Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy a kutyák egyedi személyiséggel és jellemzőkkel rendelkeznek, ezért tanácsos minden kutyát egyedileg megismerni. Törekednünk kell arra, hogy meglássuk az egyéni tulajdonságokat, és azok alapján döntsünk.

Ha bizonytalanok vagyunk a kiválasztásban, érdemes szakember segítségét kérni, mielőtt döntést hozunk.

Kiskutya vagy felnőtt kutya?

A kutya örökbefogadása előtt sokan eltűnődnek azon, hogy kiskutyát vagy felnőtt kutyát válasszanak-e. Mindkét lehetőségnek megvannak az előnyei és hátrányai, fontos, hogy alaposan átgondoljuk, milyen kutya lenne a legmegfelelőbb a családnak.

A kiskutya gondozásáról

Ha valaki kutyakölyköt választ, akkor számolnia kell azzal, hogy az első időszakban sok időt és energiát fog igényelni az új családtag gondozása, hiszen a kutyakölyök még nem rendelkezik a szükséges önállósággal és odafigyeléssel. Fontos, hogy a kiskutya megfelelő étrendet és elegendő mozgást kapjon. Figyelni kell arra, hogy a kiskutya biztonságos környezetben tartózkodjon, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket.

A felnőtt kutya gondozásáról

Ha valaki felnőtt kutyát választ, akkor az előnyök közé tartozik, hogy már rendelkezik alapvető viselkedési szokásokkal, ezért könnyebb lehet az ellátása és az integrálása a családba. Jellemzően a felnőtt kutyák kevesebb időt igényelnek az odafigyelésre, és a felnőtt kutyák már teljesen kifejlesztették a személyiségüket, így érthetőbb lehet, hogy melyik kutya illik a legjobban a család életviteléhez.

Kiskutya Felnőtt kutya
Előnyök
  • Cuki
  • Tele van energiával
  • Formálható
  • Lehetőség a kiskutya nevelésére
  • Alapvető viselkedési szokásokkal rendelkezik
  • Kevesebb odafigyelést igényel
  • Fejlett személyiség
  • Biztosíték arra, hogy milyen kutya lesz
Hátrányok
  • Igényel sok időt és energiát a nevelése
  • Belehajló alvási szokásai miatt figyelni kell rá
  • Megtalálása időigényes lehet
  • Szorongással küzdhetnek az új környezetben
  • Nehéz lehet az előző tulajdonosoktól származó rossz szokások megszüntetése
  • Nem kiszámítható betegségeket hordozó lehet
READ  Kutyasétáltatás és fotózás: Tippek a profi képekhez

Azonban érdemes figyelembe venni, hogy bármelyik opció mellett is döntünk, a kutyakölykök és a felnőtt kutyák is igényelnek sok szeretetet, törődést és gondosságot, melyek meghálálják magukat az idő múlásával.

Kutya jellemzők és igények

Az ideális kutya kiválasztásához fontos, hogy tisztában legyünk a különböző kutyafajták jellemzőivel. A kutya örökbefogadás során ez az információ nélkülözhetetlen annak érdekében, hogy a család megtalálja az életstílusához és a lakás jellemzőihez leginkább illő kutyát. Ahhoz, hogy ez sikerüljön, ismernünk kell a különböző fajták jellemzőit és az általuk megkövetelt igényeket.

kutya örökbefogadás

A kutyafajták jellemzői alapján csoportosíthatók, így megkönnyítik a választást. Vannak például kis termetű, közepes termetű és nagy termetű kutyák, amelyek különböző életterekben érzik jól magukat, és eltérő mennyiségű mozgásigényük van. Emellett különböző kutyafajtákra jellemző a szőrzet típusa és a kutyanevelési igények, ami szintén fontos szempont lehet.

Például:

Kutya fajta Szőrzet típusa Kutyanevelési igények
Golden Retriever Hosszú szőrzet Közepes
Bulldog Rövid szőrzet Alacsony
Puli Közepes hosszúságú szőrzet Magas

Fontos, hogy ne csak a kutyafajták jellemzőit és igényeit vegyük figyelembe, hanem az életstílusunkat és a lakás jellemzőit is. Ha például sokszor dolgozunk és kevés időnk van a kutyákkal való foglalkozásra, akkor olyan kutyát válasszunk, amelynek alacsonyabb a mozgásigénye. Ha kis lakásban élünk, akkor olyan kutyát válasszunk, amelynek kisebb a testmérete és a lakásban is kényelmesen elfér.

Figyelembe véve a különböző szempontokat és információkat, meg fogjuk találni az ideális kutyát családunknak. Fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy a kutya örökbefogadása hosszú távú elköteleződést jelent, ezért elengedhetetlen, hogy előre átgondoljuk a választást.

Az ideális kutya kiválasztása

A kutya örökbefogadása hosszú távra szóló döntés, és fontos, hogy megtaláljuk az ideális kutya számunkra és családunk számára. Ehhez érdemes figyelembe venni néhány szempontot a kiválasztás során.

  • Fontos, hogy a kutya mérete és aktivitási szintje illeszkedjen az életstílusunkhoz. Ha sokat dolgozunk vagy kevesebb szabadidőnk van, egy nyugodtabb kutya lehet ideális választás. Ha aktív életet élünk, akkor egy mozgékonyabb, sportosabb kutya lehet a megfelelő.
  • A kutya fajtájának jellemzőit is figyelembe kell venni. Például a pásztorkutyák gyakran rendkívül okosak és könnyen taníthatóak, míg a terrierek többnyire nagyon játékosak és vidámak.
  • Fontos szempont lehet az is, hogy gyermekekkel vagy más állatokkal él-e együtt a kutya. Ebben az esetben olyan kutyát érdemes választani, aki jól viselkedik a társaságban és barátságos.
  • Ha otthon tartjuk a kutyát, akkor érdemes olyan fajtát választani, amelyek kevesebb mozgásigényűek és jól érzik magukat a lakásban is.

Fontos, hogy alaposan megfontoljuk a kiválasztásunkat és mindent szem előtt tartsunk. Ha bármilyen kérdésünk van, érdemes szakemberhez fordulni a döntés előtt.

Plüss kutyák nem opciók

“Egy kutya nem plüssjáték, amit csak úgy az ágyunk végébe tehetünk, hanem egy érző lény, akinek szüksége van időre, türelemre és figyelemre. Az ideális kutya kiválasztása nem könnyű, de ha megtaláljuk az összeillő kutyát, hatalmas boldogságot és szeretetet hozhat a családunkba.”

Kutyakölyök vagy felnőtt kutya?

Ha azt tervezi, hogy örökbefogad egy kutyát, akár kutyakölyket, akár felnőtt kutyát választ, számos fontos tényezőt kell figyelembe vennie. Az egyik legfontosabb dolog, amit meg kell fontolni, az az idő és az energia, amit készen áll szánni a kutya gondozására. Mielőtt eldöntené, melyik lehet a megfelelő választás az Ön számára, nézzük meg a különbségeket a két lehetőség között, amelyekkel szembe kell néznie.

Előnyök és hátrányok

A kiskutya és a felnőtt kutya örökbefogadásának is megvannak a maga előnyei és hátrányai. Egy kiskutya általában több figyelmet és időt igényel, mivel gyakrabban kell etetni, sétáltatni és gondoskodni róla. Ezenkívül meg kell tanítani a kutyakölyket a helyes viselkedésre és számos alapvető dolgot (például a helyes vécéhasználatot) be kell tanítani neki, ami időbe telhet. Ugyanakkor, ha korán elkezdi őket tanítani, szorosabb kapcsolatot alakíthat ki a kutyájával, és erősebb kötődést érezhetnek egymás iránt.

A felnőtt kutya örökbefogadásának egyik előnye, hogy már kialakult a személyisége és a viselkedése, így nem kell aggódni a legtöbb viselkedési probléma miatt. A felnőtt kutyák általában kevesebb időt igényelnek a gondozásra, és többet tudnak egyedül lenni, ha szükséges. Azonban, ha az állatot eltávolították korábbi gazdájától, azt is érdemes figyelembe venni, hogy szüksége lehet időre és türelemre ahhoz, hogy alkalmazkodjon az új környezetéhez és családjához.

Kiskutya Felnőtt kutya
Időigény Több időt igényel Kevesebb időt igényel
Gondozás Sokkal több figyelmet és időt igényel Egyszerűbb gondozási feladatokra korlátozódik
Viselkedési problémák Tanításra van szükségük az alapvető engedelmességre és viselkedésre Az állat már kialakította a személyiségét és a viselkedését, viszonylag kevés probléma várható ezen a téren
READ  Kutya Yoga: Relaxáció és Testi Tudatosság Kutyákkal

Összességében mindkét lehetőségnek vannak előnyei és hátrányai, és az ideális választás az Ön életstílusához és igényeihez igazodik.

kutyakölyök gondozás és felnőtt kutya örökbefogadás

Kutya örökbefogadás folyamata

Amikor úgy döntünk, hogy örökbe fogadunk egy kutyát, először is ki kell választanunk az ideális négylábút, amelyik leginkább megfelel az igényeinknek és életstílusunknak. Ha a megfelelő kutyus megtalálása után úgy érzed, hogy a kutya örökbefogadása az út, amit választasz, tudd, hogy néhány egyszerű lépést kell követned.

Az első lépés a kutya örökbefogadása előtt, hogy tájékozódjunk az örökbefogadás menetéről. Meg kell találnunk egy helyi menhelyet vagy örökbefogadási központot és utánajárni az ottani szabályoknak, hogy tisztában legyünk az elvárásokkal.

Az örökbefogadási folyamat során számos fontos lépésnek kell történnie, és az új kutya élete bizonyos szempontból megköveteli az előrelátó tervezést és előkészületeket. A következő lépések elengedhetetlenek a kutya örökbefogadási folyamatának sikeres befejezéséhez:

1. Első konzultáció a menhellyel

Először is, szükségünk lesz egy konzultációra a menhellyel vagy az örökbefogadási központtal. Itt az idő, hogy találkozzunk a kiválasztott kutyával, és átbeszéljük a kutya örökbefogadása során elvárt költségeket, kötelezettségeket és minden olyan információt, ami fontos lehet az örökbefogadás folyamata során.

2. Kutya gazdaként való megfelelőségi vizsgálat

Számos menhelynek és örökbefogadási központnak megvan a maga protokollja és szabályzata a leendő kutyatulajdonosok számára. Ez a vizsgálat azért fontos, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy képesek vagyunk gondoskodni az örökbefogadott kutyáról. Valószínűleg néhány kérdést fognak feltenni arról, hogy az új kutya milyen helyen lakna, mi a rutinunk, hogyan fogjuk gondoskodni róla stb.

3. Örökbefogadási szabályok aláírása

Sikeresen átesve a megfelelőségi vizsgálaton, lehetőségünk lesz megismerni a kutya örökbefogadási szerződését és el kell fogadnunk az abban foglaltakat. Az örökbefogadási folyamatot általában egy szerződéssel igazolják, amely benne van az adatlapban. Az örökbefogadási szerződésben megfogalmazzák a felek kötelezettségeit és az egyéb fontos szabályokat, amelyek betartása elengedhetetlen a kutyus boldog és egészség esetén.

4. Az új kutya otthonába való integrálása

Azt követően, hogy az örökbefogadási folyamatot sikeresen befejeztük, az új kutyusnak időre van szüksége arra, hogy hozzánk szokjon és az új otthonába integrálódjon. Az első napok nehézek lehetnek mindkettőrünk számára, de az idő múlásával a kutya valószínűleg hamar megszokja az új otthonát és az új családját.


“Minden kutya álmaink gyémántja – megváltásaink védelmezője. Valószínűleg nincs olyan barátod, aki annyira hűséges és odaadó lenne, mint egy kutya.”
– Rumi

Kutya örökbefogadás előkészületek

Ahhoz, hogy sikeresen fogadjunk örökbe egy kutyát, szükséges előzetesen felkészülni a felmerülő kihívásokra és igényekre. Az első lépés a kutyatartással kapcsolatos alapismeretek elsajátítása.

Mielőtt új családtagunk érkezik, gondoskodjunk a megfelelő körülményekről. Biztosítsunk számára helyet a lakásban vagy a kertben, szükség esetén kerítsük el, vagy rendeljünk megfelelő kutszereket.

Fontos, hogy tájékozódjunk a kiválasztott fajtára jellemző igényekről, például a mozgásra, táplálkozásra, egészségügyi ellátásra vonatkozóan.

A kutyatartással kapcsolatos tanácsok között ajánlott figyelembe venni az örökbe fogadási szerződésben lefektetett felelősségeket is, valamint jó kapcsolatot ápolni az örökbefogadó szervezettel.

Mi a teendő a kutyával való első találkozáskor?

Először is, tartsuk tiszteletben a kutya személyiségét és hagyjuk, hogy felmérje környezetét. A kutyát kényelmes helyre kell vezetni, és időt kell adni neki, hogy körülnézzen. Ha már kicsit megismerte új otthonát, jöhetnek az örömüdvözletek.

Ügyeljünk arra, hogy a környezet ne izgalmas vagy idegesítő legyen a kutyának. Az első benyomás nagyon fontos lehet a kutyánk számára, így fontos, hogy őszinte érzelmeinkkel közelítsük meg.

A kutya integrálása a családba

Amikor már elhoztuk a kiválasztott kutyát otthonunkba, fontos, hogy megfelelően integráljuk a családba. Az első lépés az, hogy nyugodt és biztonságos helyet biztosítsunk számára, ahol pihenhet és alhat. Ne felejtsük el, hogy a kutyánk még mindig a változásokkal küzd és hozzá kell szoknia új otthonához.

A következő fontos dolog a kutyanevelés. Tanítsuk meg neki a helyes viselkedést és az alap parancsokat. Legyünk következetesek és türelmesek, mert minden kutya saját tempóban tanul. Ne felejtsük el, hogy a pozitív megerősítés a legjobb módszer, amikor a kutyánk tanul.

Ne vegyük túl magunkat az első napokban, adjunk időt kutyánknak a beilleszkedéshez. Kerüljük az egyszerre történő túlzott ingerlését, és figyeljünk a jeleire, ha túlzottan aggodalmaskodik vagy stresszes. Minél több időt töltünk vele, annál hamarabb érzi majd magát otthonosan. A kutya integrálása a családba időbe telik, de az eredmény nagyon megéri a befektetett energiát.

Kutyanevelési tanácsok

Tanács Leírás
A pozitív megerősítés alkalmazása A pozitív megerősítés a kutyanevelés leghatékonyabb módja. A kedvenc jutalmakkal megerősítjük a jó viselkedést, ezzel motiváljuk a kutyánkat is.
Következetesség Nagyon fontos, hogy következetesen alkalmazzuk a kutyanevelési módszert. Ne adjunk ellentmondó parancsokat, mert a kutya csak zavarodott lesz.
Türelem Minden kutya más ütemben tanul. Várjuk ki, amíg a kutyánk megérti, amit tőle várunk.
READ  Ideális kutyafajták lakásba - Kicsi és Nyugodt Kedvencek

Készítsük elő a lakást a kutyánk számára is. A kutya helyes körülmények között tartása kulcsfontosságú a boldog és egészséges élethez. Tartsuk tisztán az etető- és ivóedényt, és különítsük el a kutya alvóhelyét a zajosabb területektől. Ne felejtsük el, hogy a megfelelő pihenés elengedhetetlen a megfelelő fejlődéshez.

Összefoglaló

Reméljük, hogy ez az útmutató hasznosnak bizonyult a kutya örökbefogadásához és a tökéletes négylábú társ kiválasztásához. Ne feledje, hogy a kutya örökbefogadása felelősséggel jár, és alaposan mérlegelnie kell a döntést. Fontos, hogy a kiválasztott kutya illeszkedjen az életmódjához és igényeihez, és hogy a család minden tagja szeresse és gondoskodjon róla.

Ha elég odafigyelést és törődést nyújtunk, akkor a kutya örökbefogadása fantasztikus élményt jelenthet, és hosszú évekre szóló barátságot hozhat létre. Ne feledje, hogy a kutya nem csak egy állat, hanem családtag és élettárs is egyben. Tehát, ha kutyát választunk, akkor felelősségteljesen és szeretettel kell gondoskodnunk róla.

Bátorítunk mindenkit, hogy vegyen részt a kutya örökbefogadásában, és adjon otthont egy négylábú barátnak. Egy kis törődés és odafigyelés nagyon sokat jelenthet a kutya életében, és a családjának is örömet okozhat. Végül is, a kutya az ember legjobb barátja!

Ha készen áll rá, akkor kezdjünk neki a kutya örökbefogadás menetének, és találjuk meg a tökéletes kutyát a családnak. Sok sikert kívánunk a kutyát választáshoz és a kutya örökbefogadásához!

FAQ

Hogyan zajlik a kutya örökbefogadás menete?

A kutya örökbefogadása általában az alábbi lépések szerint zajlik:
1. Látogasson el az örökbefogadási központba vagy menhelyre.
2. Ismerkedjen meg a kutya(k)kal és kérdezze meg a gondozóktól a részleteket.
3. Töltsön időt a kiválasztott kutya(k)kal, hogy jobban megismerje őket.
4. Szükség esetén kérjen tanácsot a kutyával kapcsolatos döntésekhez.
5. Tegye fel a jelentkezését az örökbefogadási folyamatra.
6. Végezzen háttér- és lakásvizsgálatot.
7. Aláírja az örökbefogadási szerződést és rendezze az esetleges költségeket.
8. Válassza ki a megfelelő dátumot az átvételre.
9. Vigye haza az új kutyáját és kezdjék meg az integrációt.

Milyen előnyei vannak egy örökbefogadott kutya választásának?

Az örökbefogadott kutya választásának számos előnye van:
– Megment egy állatot és lehetőséget ad neki egy szerető, örökbefogadó családra találni.
– Az örökbefogadott kutyák általában már kipróbálták a családi életet, és tapasztalatokkal rendelkeznek.
– Az örökbefogadással támogatja az állatvédő szervezeteket és segíti a menhelyek terheltségét csökkenteni.
– Az örökbefogadott kutyák jellemének és igényeinek már kialakult képe van.
– Az örökbefogadott kutyák rendszerint fel vannak jegyezve, oltásokat kapnak és időnként már ivartalanítva vannak.

Melyik kutyafajta lenne ideális a családomnak?

A családnak ideális kutyafajta függ az életstílusuktól, a lakás jellemzőitől és az elérhető időtől. Egyes kutyafajták nagyon aktívak és sportos gazdikat igényelnek, míg mások inkább otthoni környezetben érzik jól magukat. Fontos figyelembe venni a kutyafajták jellemzőit, igényeit és temperamentumát. Példák a családi kutyáknak ideális fajtákra: Labrador Retriever, Golden Retriever, Beagle, Bulldog, és a Vizsla.

Hogyan kell gondoskodni egy kiskutyáról?

Ha kiskutyát választ, figyelembe kell vennie a következőket:
– Rendszeres etetés és adagméretre való odafigyelés.
– Időt kell szánni a kiskutya szocializációjára.
– Kutyakölyökkori oltások és állatorvosi ellátás.
– Kutyakölyökkori gondozás, beleértve a fürdetést és a szőrzetápolást.
– Kutyakölyökkori oktatás és nevelés alapjainak kialakítása.

Mi a különbség a kiskutya és a felnőtt kutya örökbefogadása között?

A kiskutyák és a felnőtt kutyák örökbefogadása között néhány különbség van:
– Kiskutyák szükségetek van nevelésre és további időre az oktatásukhoz.
– A kiskutyák egészségügyi ellátását a kezdetektől fogva biztosítani kell.
– Kiskutyák előfordulhat, hogy nem váltak be az eredeti terveknek vagy elvárásoknak.
– Felnőtt kutyák már befejezték a növekedést, és viselkedésük és igényeik már kialakultak.
– A felnőtt kutyák általában kevesebb felügyeletet és figyelmet igényelnek.
– A felnőtt kutyákhoz való alkalmazkodás időigénye rövidebb.

Milyenek a különböző kutyafajták jellemzői és igényei?

A különböző kutyafajtáknak eltérő jellemzőik és igényeik vannak. Például:
– Labrador Retriever: Játékos, hűséges és könnyen tanítható. Nagy mozgásigényű és szereti a vizet.
– Golden Retriever: Barátságos, szelíd és jóindulatú. Kiváló családi kutya és jó társ a gyerekek számára.
– Beagle: Élénk, édes és kalandvágyó. Gyakorolni és mentálisan stimulálni kell őket.
– Bulldog: Nyugodt, szeretetteljes és vidám. Nem igényel sok mozgást és jól érzik magukat lakásban is.
– Vizsla: Energikus, intelligens és figyelmes. Intenzív testmozgásra van szükségük és részükre fontos a gazdival való sok időtöltés.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here